
Nematau, kad kur būčiau minėjęs išdavystę.
Žinai, tai gal atėjęs į svečius kojas ant stalo susikeli, kaip ir namie? Jie kalbos nesimoko, nes matai "ne lygis", bet kažkodėl nusprendžia, kad aš sau visiškai svetimą kalbą turiu mokėt, kai jie prieina prie manęs gatvėj ir rusiškai klausia kiek valandų? Niekas nedraudžia kalbėt sava kalba ir laikytis savų papročių, bet reikia gerbti ir svečios šalie kultūrą (į kurią savo ruožtu įeina ir kalba).
Taip, daug kas rašo apgailėtinai, jau net nekalbant apie lietuviškų raidžių naudojimą, bet čia vėlgi kita tema. Visur yra tokių mažai raštingų, nėra čia kažkokia unikali lietuvių problema. Jeigu žmogui nesiseka mokslai arba jis tiesiog negerbia savo krašto, tai nieko nepadarysi. O jei dėl kalbos darkymo, tai man gatvėj priėjus prie kokio žmogaus paisklausti kelio yra maloniau girdėti, kaip jis stengiasi, kad ir sunkiai, prisiminti lietuvišku žodžius ir paaiškinti man lietuviškai, nei išgirsti rusų/lenkų kalbą. Kaip tu sakei, jog imigrantas yra vertas pagarbos, nes atvažiuoja į Lietuvą, tai va toks žmogus, kuris mokosi mūsų kalbos, manau yra vertas tikrai gerokai daugiau pagarbos.
Apie globalizaciją manau tikrai neverta šnekėt, nes čia tiesos nerasi. Mano pažiūros iš esmės priešinasi tokiam procesui (kaip tavosios jį palaiko), taip kad man tie pliusai niekaip nekompensuos minusų.
Na ir kada Vilnius nusiaubtas buvo? Ir aplamai, ką tu nusiaubimu vadini? Irkurioj vietoj ta galia pasireiškė?
Ir visgi manau, kad tai buvo labiau simboliška, nes realiai visa pagrindinė valdžia sėdėjo Maskvoj.